Рилски спортист победи Балкан (Ботевград) с 88:66 в контрола, играна в “Арена Самоков”. Отборът воден от треньора Людмил Хаджисотиров приключи предсезонната си подготовка. Самоковци приемат Цмоки (Минск) на 27 септември в първи мач от пресявките на новия турнир на ФИБА - Шампионска лига.

Йордан Бозов отбеляза 17 точки за Рилски спортист. Еван Бруинсма добави 16. Ненад Делич се разписа с 12 точки. За Балкан най-резултатен бе Джейкъб Холман със 17 точки, 14 добави Радослав Кочев. Първи минути с екипа на Балкан записа Александър Илиев, който отбеляза 8 точки. Младежкият ни национал ще играе при “зелените” под наем от Лукойл Академик.

Това е втора загуба за Балкан в контролите след тази от Академик Пловдив. Следващите мачове на тима са част от турнира за Купата на Ботевград. На 25 септември вицешампионите играят срещу Ямбол. Също на 25-ти мерят сили другите два отбора в турнира - Спартак (Плевен) и сръбския Динамик. На следващия ден са финалът и мачът за 3/4 място.