Тотнъм разби у дома третодивизионния Джилингам с 5:0 и се класира за четвъртия кръг на Купата на Лигата в Англия. Датчанинът Кристиан Ериксен (31, 48) даде комфортна преднина от два гола на своя тим. Винсент Янсен (51-дузпа) бе точен за 3:0, а последните две попадения бяха дело на Джош Онома (65) и асистиралия му Ерик Ламела (68) след пас на Янсен.

Уест Хям победи трудно у дома четвъртодивизионния Акрингтън Стенли с 1:0. "Чуковете" стигнаха до успеха едва в 7-ата минута на добавеното време на мача с гол на френския национал Димитри Пайе от пряк свободен удар. Отборът на Славен Билич бе в серия от четири поредни загуби и столът на хърватина започна сериозно да се клати, но днешната победа би трябвало да успокои малко положението на треньора.

Съндърланд също преодоля трудно третия кръг след обрат с 2:1 при визитата си на КПР в Лондон. Сандо (60) даде преднина на домакините, а юношата на Манчестър Юнайтед Пади Макнеър (70, 80) донесе победата на „черните котки”.

Саутхемптън продължи напред след успех над Кристъл Палас с 2:0 след голове на Чарли Остин (33-дузпа) и Джейк Хескет (63).

Сток Сити пък допусна домакински обрат и отпадна от Хъл Сити след поражение с 1:2. Марко Арнаутович (24) вкара за „грънчарите”, а Райън Мейсън (45) и Маркус Хенриксен (90+1) в последните секунди след пас на Шон Малоуни класираха „тигрите” за 1/8-финалите на турнира.

Фулъм отпадна от Бристол Сити също след домакинската загуба с 1:2. Лукас Пиазон (14) изведе лондончани напред в резултата, но Аарън Уилбрахам (45) и Тами Абрахам (90) класираха гостите в следващия етап на надпреварата.