Олимпик (Лион) срази у дома Монпелие с 5:1 среща от междинния пети кръг във френската Лига 1. Морган Сансон (4) изненадващо изведе гостите напред в резултата, но четири минути по-късно те останаха в намален състав заради червения картон на Поати. Това помогна на „хлапетата” не само да стигнат до обрат, но и да разбият съперника с попадения на Набил Фекир (36-дузпа, 57), Корентен Толисо (42, 71) и Гнали Корне (75). Така Лион излезе на седмо място с 10 точки в актива си. Монпелие е 13-и с 6 точки.

Бордо също записа убедителна победа, след като спечели с класическото 3:0 при визитата си на Метц. Малком (36), Лаборде (71) и Телен (76-дузпа) бяха точни за жирондинците, които са четвърти в класирането с 12 точки. Метц е на осма позиция с 10 точки.

Бастия и Нанси направиха 0:0 и поделиха по точка. Така тимът от остров Корсика Бастия е на 11-о място със 7 точки, а Нанси заема 17-а позиция с 5 точки.

Нант и Сент Етиен също приключиха при нулево равенство, след което „канарчетата”, които пропуснаха дузпа чрез Сала в 17-ата минута, са 16-и с 5 точки. Сент Етиен е девети с 9 точки.

Анже надви у дома Каен с 2:1 след попадения на Кеткеофомфоне (12) и Н’Дойе (54). Точен за гостите бе Карамо (71). Така Анже събра 9 точки и излезе на 10-о място във временното класиране. Каен е 14-и с 6 точки.

Гинган излъга пък Лориен с 1:0 след попадение на Джими Бриан (63-дузпа) и се изкачи на шеста позиция с 11 точки. „Мерлузите” остават последни с 3 точки.