Балотели пък демонстрира, че се чувства комфортно в Ница и заби още два гола на сметката си при победата с 4:0 над Монако, с което има четири попадения от началото на сезона. Тимът му пък оглави еднолично класирането във френската Лига 1 след успеха в шестия кръг.

Пол Баизе откри за домакините в 17-ата минута, а Марио Балотели вкара третия си гол във Франция, за да удвои в 30-ата.

Супер Марио бе точен и в 68-ата минута, когато направи резултата 3:0.

В 83-ата минута гостите останаха с човек по-малко в 83-ата минута, след като Бакайоко извърши нарушение в собственото си наказателно поле, довело до дузпа, за което му бе показан директен червен картон. Алесан Плеа се нагърби с изпълнението на наказателния удар, но пропусна.

Въпреки това той се отчете с попадение 2 минути по-късно, с което оформи крайното 4:0.

С победата Ница изпревари ПСЖ и днешните си съперници от Монако на върха и е лидер с 14 точки. Монегаските са трети с 13, колкото имат и парижани, които са втори заради по-добра голова разлика.