Малага обърна у дома Ейбар и спечели с 2:1 в първи мач от петия кръг на Примера Дивисион. Домакините имаха повече положения през първото полувреме, но Ейбар първи стигна до гол.

В 42-ата минута Нано изпрати мощен изстрел с глава към вратата на Малага, но вратаря Идрис Карлос Кармени успя да спаси. Нано обаче бе безгрешен в добавката и изведе гостите напред в резултата.

Радостта им трая само 2 минути, след като Сандро Рамирес върна гола в 44-ата минута.

През втората част Малага продължи да стои по-добре на терена, а Рамирес и Хуанпи пропиляха изгодни положения.

В 76-ата минута Юсеф Ел Несири се възползва от пас на Игнасио Камачо и след като нахлу отдясно в наказателното поле, с премерен диагонален изстрел от границата препарира за втори път вратаря на гостите.

С победата Малага се изкачи на 12-о място с 5 точки. Ейбар е седми със 7.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!