Майнц записа първа победа в Бундеслигата от началото на сезона, след като в мач от 3 кръг се наложи с 3:1 като гост на Аугсбург. Повечето интересни моменти се случиха в последните 17 минути.

Джон Кордоба даде аванс на гостите още в седмата минута след асистенция на Юнус Мали. Константинос Стафилидис изравни в 73-ата минута.

Само две минути по-късно Мали възстанови аванса на Майнц, а Йошинори Муту вкара трети гол във вратата на домакините в 81-ата минута. Резервата на гостите Хосе Родригес получи червен картон в добавеното време, след като се появи в игра в 85-ата минута.

С този успех Майнц събра актив от четири точки от началото на сезона и вече е на девето място в класирането. Аугсбург е 13-и с три точки, след като записа втора загуба за сезона.