Кристъл Палас записа убедителна победа с 4:1 над последния Сток Сити в мач от 5 кръг на Висшата лига.

„Орлите“ взеха бърз аванс от два гола още в първите 12 минути. Защитниците Джеймс Томкинс и Сток Дан се разписаха след статични положения.

Гостите подобриха представянето си през второто полувреме, но бяха на път да получат трети гол, когато Боян Къркич от голлинията изчисти удар на Дан с глава.

Трето попадение във вратата на Шей Гивън все пак падна в 71-ата минута, а негов автор стана Джеймс Макартър. Четири минути по-късно Андрос Таунзенд също беше точен за Кристъл Палас.

Марко Арнаутович върна един гол за Сток Сити в четвъртата минута на добавеното време. Това обаче не намали значението на негативния факт, че „грънчарите“ за трети път през този сезон получават четири попадения в един мач.

Така след втората си поредна победа Кристъл Палас излезе на осмо място в класирането със седем точки, докато Сток Сити остана на последната позиция с едва една точка.