Сасуоло нанесе първа загуба на Дженоа за сезона, след като спечели домакинството си от 4-ия кръг на Серия "А" с 2:0.

През първата част двата отбора не си отбелязаха попадение и се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 59-ата минута домакините излязоха напред в резултата, когато точен от дузпа бе Матео Политано. Осем минути по-късно Дефрел удвои в полза на Сасуоло, възползвайки се от пас на Политано.

В 86-ата минута Дженоа остана в намален състав, след като Мигел Велосо беше изгонен заради спречкване с противникова играч.

Във временното класиране Сасуоло е на 10-о място с актив от 6 точки. Дженоа пък е на 6-а позиция също с 6 пункта, но и мач по-малко. Тимът има да доиграва мача с Фиорентина, който беше прекъснат преди няколко дни заради лоши метеорологични условия.

В друг мач от кръга Торино и Емполи направиха безлично 0:0. "Биковете" са 13-и във класирането с 4  точки, докато "адзурите" заемат 16-а позиция със същия актив.