ЦСКА 1948 направи сериозна издънка още във втория кръг на Четвърта лига. Тимът стигна едва до равенство 1:1 срещу Конелиано. Това бе първи домакински мач на ЦСКА 1948 на Националния стадион “Васил Левски”. След втория кръг “червените” събраха 4 точки, колкото има и Конелиано. Играчите на Конелиано изненадващо поведоха в 24-ата минута след гол на Светослав Гълъбов. За ЦСКА 1948 в 79-ата минута изравни Атанас Кръстев.

Още в началото на мача “червените” можеха да поведат след грешка на вратаря на Конелиано Карадалиев. В 24-ата минута Конелиано откри резултата. Играч на гостите центрира почти от центъра на терена, стражът на ЦСКА 1948 опита да улови топката, но увисна. След това топката се удари в гредата и се върна назад, където Гълъбов вкара с глава в мрежата за 1:0. Пет минути по-късно Ангелов можеше да изравни, но стреля слабо от десетина метра и Карадалиев спаси.

В 42-ата минута домакините като по чудо не изравниха резултата след изстрел с глава на Петров, но бранител на Конелиано изчисти от голлинията. Последва удар и на Заков, който не намери целта.

Секунди след началото на втората част Герасим Заков направи много сериозен пропуск, след като не успя да уцели вратата от 7-8 метра. В 49-ата минута ЦСКА 1948 направи пореден пропуск. Георги Божилов осъществи двойно подаване с Атанасов и шутира, но и той не уцели вратата от 12-13 метра. Само три минути по-късно Заков отново пропусна великолепна възможност. В 56-ата минута Заков пак пропусна, а при добавката Трендафилов не успя да уцели празната врата. Последваха още пропуски на “червените”. В 79-ата минута ЦСКА 1948 изравни. След центриране отдясно Атанас Кръстев вкара с глава за 1:1.

ЦСКА 1948 - КОНЕЛИАНО 1:1
0:1 Светослав Гълъбов (24), 1:1 Атанас Кръстев (79)

ЦСКА 1948: 1.Кристиян Дяков, 3.Давид Стоянов, 33.Алекс Илиев, 25.Герман Петров, 5.Борислав Ангелов, 4.Радослав Димитров, 2.Атанас Кръстев, 11.Калоян Стефанов, 23.Едуарт Атанасов, 8. Кънчев, 21.Герасим Заков

КОНЕЛИАНО: Карадалиев, 13. Божинов, 23. Тодоров, 35. Михайлов, 33. Караданов, 37. Ковачев, 4. Гълъбов, 16. Христов, 15. Петков, 14. Данчев, 11. Кръстев