Наполи победи у дома Болоня с 3:1 в среща от 4-ия кръг на италианската Серия „А”. Така тимът от Неапол поведе във временното класиране с преди останалите срещи от кръга.

Болоня започна по-добре и в началото вратарят на домакините Хосе Рейна спаси силен шут на бившия си съотборник Блерим Джамайли. Лека полека Наполи взе инициативата и поведе в гол на Хосе Кайехон (14) след центриране на Лоренсо Инсиние. Това бе пети гол на Кайехон от началото на сезона и общо 50-и с екипа на Наполи за първенство. Резултатът остана непроменен до края на първата част.

След почивката Симоне Верди (56) изравни след пас на Наги. Наполи обаче натисна и с попадения на появилият се като резерва полски национал Аркадиуш Милик (67, 78) след асистенции на Марек Хамшик и Алан стигна до трите точки.

С успеха си Наполи събра 10 точк и изпревари с една Ювентус, който е с мач по-малко и утре гостува на Интер в дербито на кръга. Болоня е на девета позиция с 6 точки.