Лудогорец победи Славия с 3:1 в среща от седмия кръг на Първа лига. Шампионите заложиха на променен състав за домакинството на "белите", като много от титулярите почиваха или бяха на резервната скамейка, въпреки което тимът на Георги Дерменджиев успя да постигне сравнително лесно успеха.

Козмин Моци изведе домакините в 12-ата минута с гол от дузпа, а Вандерсон удвои минута преди края на първото полувреме. След почивката Стефан Велков успя да намали резултата след удар с глава, след което Славия опита натиск, но Джонатан Кафу оформи крайното 3:1 след контраатака четвърт час след почетното попадение на гостите и уби интригата.

Двубоят ще се запомни с контузиите на Клаудио Кешерю, които възобнови травмата в лицето от двубоя на Румъния с Черна гора, както и с принудителните смени на Ивайло Димитров и Георги Йомов, оставили Славия с девет души в края на срещата.

Лудогорец е на трето място в класирането на 4 точки и мач по-малко от лидера Левски, докато Славия потъна до 11-ото място.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1
1:0 Козмин Моци (12' дузпа), 2:0 Вандерсон (45'), 2:1 Стефан Велков (60'), 3:1 Джонатан Кафу (75')

ЛУДОГОРЕЦ: 26.Милан Борян, 77.Витиня, 27.Козмин Моциjalt.jpg, 32.Игор Пластун, 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон , 8.Лукас Саша (smqna.jpg10.Густаво Кампаняро), 92.Джоди Лукоки, 11.Жуниор Кишада(smqna.jpg​12.Абел Анисе), 84.Марселиньоjalt.jpg, 28.Клаудиу КешеруРезултат с изображение за red cross (smqna.jpg22.Джонатан Кафу)
Резерви: 29.Даниел Наумов, 5.Хосе Луис Паломино, 55.Георги Терзиев, 93.Върджил Мисиджан

Резултат с изображение за славия логоСЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 66.Абуд Омарjalt.jpg, 21.Георги Пашов (smqna.jpg5.Александру Джурджу), 19.Стефан Велков, 15.Петко Христов, 73.Иван Минчев(smqna.jpg14.Ивайло ДимитровРезултат с изображение за red cross​), 8.Божидар Васев, 27.Емил Мартиновjalt.jpg, 35.Георги ЙомовРезултат с изображение за red cross, 9.Сердер Сердеров (smqna.jpg23.Емил Стоев​), 24.Валери Домовчийски
Резерви: 1.Георги Петков, 4.Андреа Христов, 10.Янис Карабельов, 18.Евгений Тюкалов

Двубоят по минути:
2 - Първа опасност към една от двете врати!!! Иван Минчев стреля към Борян, но вратарят на Лудогорец спаси.
3 - Домакините с първа опасност пред Кирев! Лукоки опита удар, но прати топката в аут.
12'  - ГОООЛ за Лудогорец! Козмин Моци вкарва от дузпа за игра с ръка на Абуд в наказателното поле!
15' - Кешерю стреля опасно от дистанция, но Кирев спаси.
17' - ГРЕДА!!! Марселиньо уцеи напречната греда над Кирев след статично положение.
26' - Удар на Минчев от пряк свободен удар, но прати топката встрани от вратата на Борян.
44' - Кирев изпусна топката след удар на Кешерю, но поправи грешката си и предотврати нов гол във вратата си.
45'  - ГООООЛ за Лудогорец! Марселиньо отне топката в средата на терена и изведе Вандерсон, който вкара с техничен удар покрай Кирев.
--------------------------------------------------
60'  - ГООООЛ за Славия! Стефан Велков бележи за 2:1 след удар с глава.
75'  - ГОООООЛ за Лудогорец! Джонатан Кафу бележи първия си гол в първенството след бърза контраатака.
80' Резултат с изображение за red cross- Ивайло Димитров напуска играта заради контузия. Славия остава с човек по-малко!
86' Резултат с изображение за red cross- Георги Йомов също напуска играта с контузия. Славия остава с двама души по-малко!