Лацио победи у дома новака Пескара с класиката 3:0 в среща от четвъртия кръг на италианската Серия „А”.

През първата част двата тима не си отбелязаха гол, а „делфините” пропуснаха дузпа в 35-ата минута, когато албанският национал Ледиан Мемушай не успя да се разпише от бялата точка.

След почивката „орлите” натиснаха и поведоха с гол на Сергей Милинкович Савич (67), възползвал се от подаване на бразилеца Фелипе Андерсон. Малко след това румънецът Стефан Раду (72) удвои преднината на домакините след пас на Каталди, а Чиро Имобиле (76) оформи крайния резултат след асистенция на Балде Кейта.

С успеха си Лацио събра 7 точки и се изкачи до четвъртата позиция преди останалите срещи от кръга. Пескара е на 11-о място с 4 точки.