Борусия (Дортмунд) размаза у дома Дармщад с 5:0 в среща от третия кръг на германската Бундеслига.

Възпираниците на Томас Тухел зарадваха изпълнените трибуни на „Сигнал Идуна Парк” още в самото начало с гол на Гонсало Кастро (7), възползвал се от подаване на Усман Дембеле. Това обаче бе единственият гол за първата част.

В началото на второто полувреме вестфалци набързо си решиха нещата в своя полза с попадения на Адриан Рамос (48) и Кристиан Пулисич (54) за класическото 3:0. Гонсало Кастро (78) вкара втория си гол в мача след пас на Пулусич за 4:0, а в самия край сам асистира на Себастиан Роде (84) за 5:0. Емре Мор пък с първия си гол за вестфалци оформи крайното 6:0.

След втората си победа за сезона Дортмунд събра 6 точки и се изкачи на четвърта позиция във временното класиране. „Лилиите” са на 13-о място с 3 точки.