Защитаващата титлата си Аника Бек (Германия) отпадна в първия кръг на турнира по тенис на твърди кортове в канадския град Квебек с награден фонд 250 хиляди долара. Поставената под номер 2 Бек пропусна два мачбола и загуби от "щастливата губеща" от квалификациите Барбора Стефкова (Чехия) с 6:2, 5:7, 3:6.

38-ата в света германка водеше с 5:3 във втория сет, пропусна два мачбола, след което Стефкова изравни. В решаващата трета част Бек пропиля ранен пробив аванс и допусна обрат. За място на четвъртфиналите Стефкова ще играе срещу белгийката Алисън ван Уйтванк, която на старта елиминира втората ракета на България Елица Костова с 6:1, 6:2.

Денят беше труден за фаворитките. Четвъртата в схемата Юлия Гьоргес (Германия) отпадна след поражение от рускинята Екатерина Макарова с 4:6, 6:7 (1). Номер 5 Наоми Броуди (Великобритания) загуби от с 6:2, 4:6, 4:6 от 19-годишната французойка Осеан Доден, която записа първи успех в кариерата си в основната схема на турнир на WТА, въпреки че има две победи в състезанията от Големия шлем. 19-годишната канадка Франсоаз Абанда, която участва с "уайлд кард", пък изненада шестата поставена Мона Бартел (Германия). Абанда, 201-а в света, победи със 7:6 (7), 6:4.