Испанският шампион разби шотландския първенец Селтик със 7:0 в първия си мач от група "С" на Шампионската лига.

Каталунците се забавляваха на своя „Камп Ноу” и звездата им Лионел Меси (3, 27) им даде комфортен аванс след асистенции на Неймар (50), който сам направи разликата класическа от фаул малко след почивката. Между първите два гола на Меси „детелините" пък пропуснаха дузпа в 24-ата минута чрез Муса Дембеле. След това в 42-ата минута гол на Скот Синклер бе правилно отменен заради засада.

Головото шоу през втората част след Неймар продължи Андрес Иниеста (59) с шут от воле, а малко след това Лионел Меси (60) оформи своя хеттрик за 5:0 след асистенция на Луис Суарес (75, 88), който довърши гостите с нови две попадение. За първото от тях му подаде Неймар, а за второто Меси.

Така Барселона поведе в група "С" с първи 3 точки в актива си. Другият мач от групата между Манчестър Сити и Борусия (Мьонхенгладбах) бе отложен заради пороен дъжд и лоши атмосферни условия на "Етихад".

ГРУПА "С"

Резултат с изображение за фк барселонаРезултат с изображение за фк селтикБАРСЕЛОНА - СЕЛТИК 7:0
1:0 Лионел Меси (3), 2:0 Лионел Меси (27), 3:0 Неймар (50), 4:0 Андрес Иниеста (59), 5:0 Лионел Меси (60), 6:0 Луис Суарес (75), 7:0 Луис Суарес (88)