Дубълът на ЦСКА надделя с категоричното 3:0 при гостуването си на Левски (Карлово) в среща от 5-ия кръг на Втора професионална лига.

Първата част на мача в Хисаря беше изключително равностойна и двата тима трудно стигаха до голови ситуации. В крайна сметка първото полувреме приключи при нулево равенство.

Пет минути след почивката "червените" излязоха напред в резултата чрез Павел Головодов, който реализира с глава. Домакините опитаха да се върнат в мача и наложиха натиск, който не съумяха да материализират. Вместо това в 87-ата минута Красимир Станоев вкара втори гол за ЦСКА II. В последните секунди на мача Милчо Ангелов оформи крайното 3:0 с отлично изпълнение на пряк свободен удар.

ЦСКА II заема трето място във временното класиране с актив от 10 точки. "Червените" са на три зад лидера Етър и на две зад втория Септември (София).

ВТОРА ЛИГА - 5 КРЪГ

11 септември 2016 г. (събота), 17:00 часа
Царско село (София) - Лудогорец II (Разград) 1:0
1:0 Зюмбулев (34)

Несебър - Созопол 0:0

Банско - Витоша (Бистрица) 1:3
0:1 Кристиян Кочилов (27), 1:1 Виктор Шишков (47), 1:2 Китан Василев (83), 1:3 Китан Василев (89)

Оборище (Панагюрище) - Ботев (Гълъбово) 3:2
1:0 Тейлър Салибур, 2:0 Емил Камберов, 2:1 Георги Кирилов, 3:1 Анатоли Тодоров, 3:2 Георги Кирилов

Спартак (Плевен) - Ботев (Враца) 1:1
0:1 Павел Петков (3), 1:1 Кристиян Димитров (85)

11 септември 2016 г. (неделя), 19:00 часа
Поморие - Локомотив (София) 2:0
1:0 Християн Казаков (29), 2:0 Илиян Шерденов (81)

12 септември 2016 г. (понеделник), 17:00 часа
Септември (София) – Етър 1:2
0:1 Николай Цветков (65), 1:1 Даниел Пехливанов (89), 1:2 Иван Петков (90)