Търсилият си дълго време отбор Марио Балотели направи впечатляващ дебют за Ница, вкарвайки 2 за тима при домакинската победа над Олимпик (Марсилия) с 3:2 в дербито на Южна Франция от 4-ия кръг на Лига 1.

Бившият нападател на Ливърпул и Милан се разписа още в 7-ата минута от дузпа и даде преднина на домакините. Флориан Тувен (14) изравни след асистенция на Аарон Лея, а резултатът 1:1 остана непроменен до края на първата част.

След почивката и гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар, а Бафетимби Гомис (72-дузпа) бе точен от бялата точка за пълния обрат – 1:2.

Марио Балотели (78) обаче вкара втория си гол с глава и изравни за 2:2 след центриране на Рикардо Перей. Уилан Сиприен (87) пък получи топката от юнес Белханда и донесе победата на Ница с феноменален шут от далечна дистанция.

След успеха си Ница събра 10 точки и се изравни с лидера Монако, който има по-добра голова разлика. Олимпик (Марсилия) остава на 14-а позиция с 4 точки.