Лудогорец победи с 1:0 Черно море в първи мач от 5 кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Единственото попадение в срещата реализира Иван Великов с глава в 82-ата минута.

По-рано в двубоя шанс за Лудогорец пропусна Светослав Ковачев, който удари греда. В края на полувремето и Мартин Милков уцели рамката с шут от разстояние.

Победата е трета за талантите на шампионите, които имат и едно равенство. Лудогорец и Славия са на върха във временното класиране с по 10 точки.

На "орлите" във вторник предстои първи мач от тазгодишното издание на Младежката Шампионска лига. Лудогорец гостува на Базел, а мачът е от 17:00 часа българско време. Мъжките отбори на швейцарския шампион и Лудогорец пък играят от 21:45 часа.