Болоня записа втора победа от началото на сезона в италианската Серия „А“. В мач от третия кръг тимът на Роберто Донадони се наложи с 2:1 над новака Каляри.

Симоне Верди откри резултата за домакините в 23-ата минута с точно изпълнение на фаул. В началото на втората част ситуацията на гостите се усложни заради червения картон на вратаря Сторари заради нарушение от извън наказателното поле.

В 74-ата минута Федерико ди Франческо удвои аванса на Болоня, когато на метри пред голлинията засече центриране на Крейчи. Девет минути по-късно Бруно Алвеш с прецизно изпълнение на пряк свободен удар върна един гол за Каляри.

С този успех Болоня събра актив от шест точки и временно излезе на трето място в класирането. Каляри е на 16-а позиция с една точка от три изиграни мача.