Лукойл Академик допусна втора загуба в турнира за Купата на Стяуа. Българският тим падна от Крайова със 70:92. Тони Дечев нямаше на разположение петима основни състезатели, трима от тях в българския национален отбор - Асен Великов, Павлин Иванов и Христо Захариев. Крайова започна силно мача и още след първите пет минути на срещата поведе с 16:5.

Кошмарната първа четвърт завърши с 20 точки разлика за домакините - 34:12! Лукойл Академик спечели втората част с 21:20, но Крайова имаше преднина при резултат - 54:33. Третата част бе отново за румънците - 21:18, както и последната при 22:19. Най-резултатен за българския тим бе капитанът Филип Виденов с 13 точки. Денис Агре се включи с 12 точки и 9 борби, а 11 имаше Веселин Веселинов.