Локомотив (Пловдив) и Лудогорец направиха равенство 2:2 в мач от 5 кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион “Локомотив” в пловдивския парк “Лаута”, а главен съдия бе Станислав Ставров. Домакините поведоха след гол на Мартин Камбуров, гостите обърнаха развоя на резултата след попадения на Игор Пластун (54) и Клаудиу Кешеру (73). Влезлият като резерва за “смърфовете” Симеон Райков изравни за крайното 2:2 от пряк свободен удар в 85-ата минута.

Футболистите и на двата отбора изиграха прекрасен мач, изпълнен с доста голови положения освен четирите попадения. Имаше и доста нерви след сблъсъци на терена, но не се стигна до кой знае какви последици. Освен че Сисиньо напусна с болки в глезена в 79-ата минута, а на негово място се появи Витиня.

И двамата треньори Илиан Илиев и Георги Дерменджиев направиха по няколко промени в титулярните си състави. На вратата на домакините излезе Илко Пиргов на мястото на Ел Харуби. Вдясно в защита игра Везалов. В състава на Лудогорец на мястото на получилите почивка Козмин Моци и Светослав Дяков играха съответно Пластун и Кишада. Разградчани излязоха с един опорен халф в лицето на Лукас Саша, а пред него действаха Марселиньо и Кишада. По крилата бяха Вандерсон и Мисиджан, а на върха на атаката бе Джонатан Кафу. На мястото на Йордан Минев отдясно в защита започна Сисиньо.

В 25-ата минута Мартин Камбуров за пореден път доказа, че е един от най-класните нападатели в България за последните 15 години. След прекрасна атака Дани Кики свали топката с глава в наказателното поле, където Камбуров я прати в мрежата на Владислав Стоянов с чудесно воле. През втората част гостите обърнаха резултата. Първо в 54-ата минута защитникът Игор Пластун с глава изравни за 1:1.

В 73-ата минута влезлият като резерва Клаудиу Кешеру вкара за 2:1. Кафу намери Вандерсон вдясно в наказателното поле, а той подаде към румънеца, който от малък ъгъл прати топката във вратата на Пиргов. В 85-ата минута резервата за Локомотив (Пловдив) Симеон Райков изравни за крайното 2:2. Той стреля от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, защитник на Лудогорец посегна към топката и подлъга Владислав Стоянов, който не успя да реагира.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
6 - удар на Веселин Марчев, но топката минава встрани от вратата на Лудогорец
25 -  ГООЛ за Локомотив (Пловдив), голмайстор Мартин Камбуров. Прекрасна атака на домакините. Центриране отляво, Дани Кики свали с глава към Камбуров, който нанесе страховито воле
30 -
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
54 -
 ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Игор Пластун. След центриране от фаул защитникът се извиси над всички и прати топката зад Илко Пиргов
55 -
73 -  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Клаудиу Кешеру. Подаване на Кафу към Вандерсон вдясно в наказателното поле. Той намери непокрития Кешеру, който от малък ъгъл порази вратата
75 -
77 - smqna.jpg смяна в Локомотив Пловдив, на мястото на Веселин Марчев влиза Симеон Райков
80 - разбъркване в наказателното поле пред Владислав Стоянов, но в крайна сметка улови топката
85 -  ГООЛ за Локомотив Пловдив, голмайстор Симеон Райков. Райков стреля от пряк свободен удар отляво на вратата под ъгъл. Защитник на Лудогорец посегна с крак и подлъга Владислав Стоянов, който не успя да реагира
90 - край на мача

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛУДОГОРЕЦ 2:2
1:0 Мартин Камбуров (25), 1:1 Игор Пластун (54), 1:2 Клаудиу Кешеру (73), 2:2 Симеон Райков (85)

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 38.Илко Пиргов, 14.Иван Горанов, 15.Димитър Везалов jalt.jpg, 6.Кирил Котев, 18.Мартин Райнов, 19.Ванчо Траянов jalt.jpg, 5.Георги Вълчев jalt.jpg, 10.Веселин Марчев (77 smqna.jpg 13.Симеон Райков  jalt.jpg), 11.Мартин Камбуров , 9.Дани Кики (83 smqna.jpg 19.Димитър Велковски), 39.Парвиз Умарбаев (62 smqna.jpg 27.Димо Бакалов), 22.Осама Рашид
Резерви: 16.Ясеин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов, 44.Ивайло Марков, 27.Димо Бакалов, 19.Димитър Велковски, 13Симеон Райков
Треньор: Илиан Илиев

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 4.Сисиньо (79 smqna.jpg Витиня), 5.Хосе Луис Паломино, 32.Игор Пластун  jalt.jpg, 6.Натанаел, 8.Лукас Саша jalt.jpg, 88.Вандерсон, 11.Жуниор Кишада (75 smqna.jpg 10.Густаво Кампаняро), 84.Марселиньо, 93.Върджил Мисиджан (55 smqna.jpg 28.Клаудиу Кешеру ), 22.Джонатан Кафу
Резерви: 26.Милан Борян, 77.Витиня, 55.Георги Терзиев, 14.Славчо Шоколаров, 30Андрей Препелица, 10.Густаво Кампаняро, 28.Клаудиу Кешеру
Треньор: Георги Дерменджиев

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Станислав Ставров
Жълти картони: Димитър Везалов, Ванчо Траянов, Георги Вълчев, Симеон Райков (Локомотив Пловдив); Игор Пластун, Лукас Саша (Лудогорец)