Левски записа трета поредна победа в първенството, след като в мач от пети кръг на Първа лига постигна убедителен успех с 4:0 над новака Верея. Така „сините“ събраха актив от 11 точки и излязоха на второ място в класирането, на две зад лидера Дунав. Тимът от Стара Загора, който от началото на сезона изненада с победите над ЦСКА и Ботев (Пловдив), не успя да противопостави нищо на домакините.

Тимът на Люпко Петрович взе ранен аванс. Франсис Нар откри резултата още в седмата минута, когато се разписа с удар от границата на наказателното поле. 13 минути по-късно Божидар Краев удвои, след като получи подаване от Бабатунде Адениджи след двойно подаване между нигериеца и Нар.

През втората част Левски имаше две пропилени възможности за гол, но първо ударът с глава на Георги Костадинов мина над вратата, а при второто Здравко Илиев от голлинията изби изстрелът на Александър Александров.

В 73-ата минута Бабатунде Адениджи все пак реализира третото попадение за „сините“. Тигъра се разписа по куриозен начин и по-скоро попадението трябва да е автогол на Илиас Хасани. Адениджи с глава засече центриране от корнер, топката се отби в странични стълб и гърба на Хасани, за да влезе във вратата.

Десет минути по-късно Антонио Аниете също беше точен. След извеждащ пас на Бабатунде Адениджи испанецът се озова сам срещу Пламен Колев и пусна топката край вратаря на Верея. Малко след това Аниете беше заменен, а на мястото му влезе Алекс Боримиров, който дебютира за Левски в официален мач. Така „сините“ записаха втора поредна победа с 4:0, след като в предишния кръг постигна подобен успех на Славия.

ЛЕВСКИ – ВЕРЕЯ 4:0
1:0 Франсис Нар (7), 2:0 Божидар Краев (20), 3:0 Бабатунде Адениджи (78), 4:0 Антонио Аниете (83)

Берое<br />(Стара Загора)Левски: 29.Боян Йоргачевич, 25.Сашо Александров (smqna.jpg84-23.Симон Сандберг), 3.Димитър Пиргов, 5.Александър Александров, 14.Веселин Минев, 70.Георги Костадинов (smqna.jpg67-27.Мехди Бурабия), 7.Франсис Нар , 8.Джереми Де Нойер, 12.Божидар Краев , 17.Бабатунде Адениджи , 20.Антонио Аниете (smqna.jpg86-75.Алекс Боримиров)
Резерви: 21.Иван Чворович, 6.Ивайло Найденов, 23. Симон Сандберг, 27.Мехди Бурабия, 75.Алекс Боримиров, 99.Станислав Иванов
Треньор: Люпко Петрович

Верея: 1.Пламен Колев, 21.Здравко Илиев jalt.jpg, 6.Илиас Хасани, 5.Илия Мунин, 25.Георги Ангелов, 10.Елиаш Да Силва, 77.Педро Еуженио (smqna.jpg46-11.Александър Якимов), 15.Костадин Слаев, 9.Амаду Сукуна, 89.Илиян Йорданов (smqna.jpg80-71.Иван Винков), 39.Методи Костов (smqna.jpg46-27.Светослав Диков)
Резерви: 12.Иван Караджов, 11.Александър Якимов, 8.Александър Пашценко, 71.Иван Винков, 33.Мирослав Енчев, 27.Светослав Диков
Треньор: Александър Томаш

София, „Георги Аспарухов“
Съдия: Ангел Баялцалиев

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
7 - ГОООЛ! Левски открива резултата. Франсис Нар е точен с прецизен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Верея
18 - Далечен удар на Нар минава високо над вратата на гостите
20 -  ГОООЛ!! Второ попадение за "сините". Божидар Краев се разписа, след като се оказа в чиста позиция след двойно подаване между Нар и Адениджи и последвало подаване на нигериеца
23 - Удар на Пиргов от дъгата на наказателното поле минава над вратата на Пламен Колев
25 - Амаду Сукуна стреля от фаул, топката мина близо до десния страничен стълб на Йоргачевич
36 - Сашо Александров стреля неточно при добавката на удар на Аниете от фаул, откронен от стената
--------------------------------------------------
48 - Колев успя да избие опасен удар на Аниете от фаул
59 - ОПАСНО! Георги Костадинов от чиста позиция с глава засече центриране отдясно, но топката мина над вратата на гостите
73 - Здравко Илиев изби от голлинията топката, която влизаше във вратата на Верея след удар на Александър Александров с глава
78 -  ГОООЛ! Трети гол за Левски. Точен е Адениджи. След центриране от корнер нигериецът стреля с глава, топката срещна левия страничен стълб и след рикоше в гърба на Илиас Хасани влезе във вратата. Попадението беше записано като гол на Бабатунде Адениджи, а не като автогол на Хасани
83 -  ГОООЛ! Ново попадение за "сините". Антонио Аниете се озова сам срещу Колев след пас на Адениджи