Едуард Йорданеску дебютира с победа начело на ЦСКА. В мач от петия кръг на Първа лига „червените“ записаха труден домакински успех с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица). Затруднението дойде от пропуските на играчите на ЦСКА и добрите изяви на стража на „железничарите“ Николай Банков.

През първото полувреме особено опасни бяха центриранията на ЦСКА отляво на вратата на Локомотив (Горна Оряховица). При повечето от тях офанзивните играчи на „червените“ се разминаваха с топката, а при едно от тези центрирания Борис Галчев от границата на вратарското поле с глава не уцели очертанията. Домакините имаха и претенции за дузпа заради нарушение срещу Арсенио Нунеш.

Атаките на ЦСКА продължиха и през второто полувреме, но само добрите изяви на Банков и неточните удари на „червените“ запазиха нулевото равенство до 66-ата минута. Тогава Густаво Кулма откри резултата, след като се оказа в чиста позиция при пас на Стойчо Атанасов и колумбиецът се разписа само секунди преди да бъде заменен.

В 82-ата минута Локомотив (Горна Оряховица) остана с човек по-малко, след като Димо Атанасов получи втори жълт картон. В добавеното време Кирил Десподов не успя да преодолее Банков, след като се оказа сам срещу него. Вторият гол за „червените“ падна при последвалия корнер, при който Борислав Чорбаджийски беше изпуснат от Мартин Кавдански и от вратарското поле засече центрирането, пращайки топката във вратата.

Така ЦСКА събра 10 точки от началото на сезона и временно излезе на второ място в класирано. „Червените“ изпревариха Черно мора заради по-добра голова разлика. Лидер е Дунав с 13 точки. Локомотив (Горна Оряховица) е на предпоследното 13-о място с 2 точки, една повече от последния Монтана.

ЦСКА – Локомотив (Горна Оряховица) 2:0
1:0 Густаво Кулма (66), 2:0 Божидар Чорбаджийски (90+5)

Резултат с изображение за цска софияЦСКА: 12.Георги Китанов jalt.jpg, 2.Стойчо Атанасов, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски jalt.jpg , 7.Диого Виана (smqna.jpg9-20.Станислав Маламов), 8.Борис Галчев jalt.jpg (smqna.jpg72-14.Самир Аясс), 10.Арсенио Нунеш, 15.Кристиян Малинов, 17.Давид Симао, 23.Александър Дюлгеров, 26.Густаво Кулма (smqna.jpg67-Кирил Десподов)
Резерви: 30.Александър Конов, 19.Кирил Десподов, 14.Самир Аясс, 28.Пламен Гълъбов, 24.Лазар Марин, 13.Йордан Йорданов, 20.Станислав Маламов
Треньор: Едуард Йорданеску

Локомотив (Горна Оряховица): 91.Николай Банков, 8.Милен Желев, 5.Мартин Кавдански, 37.Венцислав Керчев, 30. Димо Атанасов jalt.jpg Червен картон, 88.Йордан Апостолов, 7.Симеон Мечев, 11.Красен Трифонов (smqna.jpg77-15.Георги Каранейчев jalt.jpg), 9. Тихомир Кънев (smqna.jpg69-23.Владислав Узунов), 10.Янаки Смирнов, 4.Николай Христов jalt.jpg (smqna.jpg84-77.Любомир Генчев)
Резерви: 12.Ивайло Сайков, 29.Николай Дичев, 23.Владислав Узунов, 15.Георги Каранейчев, 77.Любомир Генчев, 99. Виктор Шишков, 66.Антоний Балъков
Треньор: Ангел Червенков

София, „Българска армия“
Съдия: Никола Попов

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ

4 - Опасно ниско центриране на Давид Симао, но всички пред вратата на гостите се разминаха с топката
9 - Принудителна смяна в ЦСКА, след като Диого Виана получи контузия и не може да продължи мача.
13 - Далечен удар на Арсенио Нунеш минава встрани от вратата
20 - Защитник на Локомотив изчисти в корнер опасно центриране на Недялков отляво
27 - Неточен удар на Симоен Мечев към вратата на Китанов
30 - ОПАСНО! Галчев се размина с топката на два метра от голлинията след прострелно центриране на Нунеш отляво
35 - Претенции за ЦСКА за дузпа за нарушение срещу Арсенио Нунеш в наказателното поле, но съдията Никола Попов не посочи бялата точка
40 - ПРОПУСК! Борис Галчев от чиста позиция на границата на вратарското поле не уцели вратата с глава след центриране на Арсенио Нунеш отляво
44 - Николай Банков изби в корнер техничен удар на Станислав Маламов от наказателното поле
-----------------------------------------------------------
54 - Банков изби диагонален удар на Арсенио Нунеш
62 - Силен далечен удар на Кулма минава над вратата на гостите
66 -  ГООООЛ! Густаво Кулма открива резултата за ЦСКА след хубав извеждащ пас на Стойчо Атанасов
82 -  Червен картон ЧЕРВЕН КАРТОН! Димо Атанасов е отстранен от игра, тъй като получава втори жълт картон заради нарушение срещу Самир Аясс
84 - Неточен диагонален удар на Каранейчев към вратата на Китанов
90 - Далечен удар към вратата на ЦСКА минава малко над вратата на домакините.
90+4 - ОПАСНО! Кирил Десподов се откъсна от защитата на гостите и излезе сам срещу вратаря, но ударът му беше избит в корнер от Николай Банков.
90+5 -  ГООООЛ! Божидар Чорбаджийски удвои, след като изпревари Кавдански и от вратарското поле засече центриране от корнер.