Ботев (Пловдив) победи Нефтохимик с 2:1 в мач от 5 кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на базата в "Коматево" със съдия Ангел Ангелов. Домакините бяха водени от временен треньор - Николай Киров, в очакване на назначение на постоянен наставник. Последните няколко дни бяха изпълнени с напрежение, оставки и промени в Ботев. Тръгнаха си спортният директор Георги Марков и треньорът Николай Костов. Преди днешния мач на мястото на Марков за спортен директор бе представен Михаил Мадански. Упорито се говори, че бъдещият треньор ще е Николай Митов, срещу когото обаче против се обявиха феновете.

В 14-ата минута капитанът на Ботев Пловдив Тодор Неделев прехвърли по хубав начин цялата защита на Нефтохимик и изведе сам срещу вратаря Жоао Паоло. За бразилеца остана по-лесното и преодоля Янко Георгиев за 1:0. В 24-ата минута Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар. Вратарят на "шейховете" Янко Георгиев с риск дори да се контузи, след като се удари в гредата, успя да избие. В 41-ата минута защитникът на Нефтохимик Костадин Велков се оказа свободен на задната греда и без проблеми с глава изравни за 1:1.

В 55-ата минута Марко Ранджелович допусна грешка, като вместо да върне топката с глава към вратаря си Георгиев, я подари на Иван Стоянов. Опитният нападател на "жълто-черните" намери съотборника си Серкан Юсеин, който донесе успеха на Ботев за 2:1. Четири минути по-късно Жоао Пауло пое топката в половината на "шейховете", след което напредна и от далечна дистанция нанесе изключително силен и плътен удар. Янко Георгиев със сетни усилия с върха на пръстите отклони топката в напречната греда.

В 84-ата минута Иван Стоянов можеше да вкара трети гол, но останал сам срещу Янко Георгиев, стреля право в тялото му.

Двубоят по минути с БЛИЦ
14 - ГОЛ! Ботев открива резултата. Жоао Паоло е точен след хубав извеждащ пас на Тодор Неделев, който прехвърли защитата на гостите
17 - Николай Дюлгеров от чиста позиция стреля в аут.
24 - ОПАСНО! Неделев стреля от фаул, а вратарят Янко Георгиев трудно изби летящата към вратата топка. Стражът на Нефтохимик се удари в гредата след плонжа си.
40 - Жоао Паоло се оказа на чиста позиция, но стреля неточно
41 -  ГОЛ! Нефтохимик изравнява.Костадин Велков е точен с глада след центриране на Любомир Божинов.
---------------------------------------------------------
55 -  ГОЛ за Ботев Пловдив, голмайстор Серкан Юсеин. Марко Ранджелович направи грешка и тръгна да връща топката към вратаря. Иван Стоянов обаче се възползва и намери Серкан Юсеин, който реализира
59 - ГРЕДА за Ботев Пловдив след удар на Жоао Паоло. Вратарят на Нефтохимик Янко Георгиев изби топката в гредата