Дунав е едноличен лидер в Първа професионална лига след категоричен домакински успех с 3:0 на Черно море. Двата отбора се изправиха един срещу друг на "Лудогорец Арена" в среща от 5-ия кръг, преди който бяха заедно на върха с по 10 точки. След днешния двубой русенци излязоха на първото място във временното класиране с актив от 13 пункта.

Срещата започна по прекрасен начин за символичните домакини, които получиха правото да изпълнят дузпа още в 8-ата минута. Тя бе отсъдена за нарушение на Даниел Златков срещу Юлиан Ненов. Зад топката застана Диан Димов, чийто удар беше отразен от Емил Михайлов. Топката попадна в Антон Огнянов, който при добавката реализира.

Отговорът на варненци не закъсня и те бяха близо до изравнителен гол чрез Бакари. Нападателят на "моряците" засече центриране с глава, но Луков спаси. Малко по-късно стражът на Дунав отново трябваше да се намесва решително след удар на Тодор Паланков. До края на първата част гостите имаха още една добра възможност да изравнят, пропиляна от Уго Секо.

В самия край на полувремето "драконите" нанесоха втория си удар в мача. Будинов стреля, но Михайлов спаси. Топката попадна в капитана Диян Димов, който нямаше как да сбърка и прати топката във врата на Черно море.

Второто полувреме стартира ударно за Дунав. Будинов получи пас на границата на наказателното поле на варненци и шутира неспасяемо - 3:0 за домакините в 48-ата минута. Попадението сложи край на всякаква интрига и до края на мача двата отбора просто доиграваха срещата.

ДУНАВ - ЧЕРНО МОРЕ 3:0
1:0 Огнянов (9); 2:0 Димов (45+1); 3:0 Будинов (48)

Най-интересното от срещата по минути:
8 - Дузпа за Дунав за нарушение на Дениел Златков срещу Юлиан Ненов.
9 -
 ГООЛ ЗА ДУНАВ! Димов стреля от бялата точка, но Михайлов спаси. Топката попадна в Антон Огнянов, който я прати във вратата на "моряците".
13- ОПАСНО! Бакари засече с глава, но Луков спасява.
30 - Уго Секо получава отличен пас в наказателното поле на Дунав, но не успя да преодолее Луков.
45+1 -  ГООЛ ЗА ДУНАВ! Будинов стреля, но Михайлов изби. Топката попадна в Диян Димов, който я праща във вратата.
45+3 - Край на първото полувреме!
----------------------------------------------
46 - Начало на втората част.
48 -  ГООЛ ЗА ДУНАВ! Будинов прави резултата класически.
58 - Удар на Кузма, минава над вратата на Дунав.
80 - Нищо интересно след третия гол. Двата тима доиграват срещата.
90+3 - Край на мача

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 1. Луков, 66. Джалилов, 5. Марем (27smqna.jpgПатев), 22. Милчев, 28. Атанасов, 11. Димов (к)  jalt.jpg, 8. Раденцов, 94. Ненов, 18. Огнянов  jalt.jpg (59smqna.jpgKoлев), 10. Шопов, 9. Будинов
Резерви: 86. Станислав Антонов, 7. Никола Колев, 4. Петър Патев, 17. Спас Георгиев, 91. Нуриддин Давронов, 88. Янислав Йорданов, 12. Светослав Читаков (85smqna.jpgРаденцов)
Треньор: Пламен Донев

Резултат с изображение за черно море фкЧерно море: 33. Михайлов, 73. Сукуп, 15. Траянов jalt.jpg, 66. Златков jalt.jpg (46smqna.jpgД. Георгиев), 4. Венков, 6. Цветков, 84. Паланков (70smqna.jpgМалик), 7. Секо, 9. Бакари jalt.jpg (80smqna.jpgАндонов), 21. Русев (к), 29. Кузма
Резерви: 40. Александър Чанович, 11. Владислав Романов, 71. Георги Андонов jalt.jpg, 3. Даниел Георгиев, 13. Иван Коконов, 22. Пламен Николов, 8. Ян Малик
Треньор: Георги Иванов

Съдия: Ивайло Стоянов, Петрич
Стадион: “Лудогорец Арена”, Разград

Жълти картони: Антон Огнянов, Димов (Дунав); Даниел Златков, Бакари, Траянов, Андонов (Черно море)