Воденият от Станимир Стоилов шампион на Казахстан Астана завърши 2:2 при визитата си на БАТЕ (Борисов) в реванша от плейофите в Беларус и се класира за груповата фаза на Лига Европа с общ резултат 4:2.

Домакините поведоха с гол на Михаил Гордейчук (27) след асистенция на Алексей Риос и запазиха аванса си до края на първата част.

Малко след почивката Астана изравни чрез сърбина Неманя Максимович (55) след подаване на Серкизан Мужиков. Ганайската звезда на гостите Патрик Твумаси (81) направи обрата пълен – 1:2, а БАТЕ остана в намален състав в 82-ата минута, когато Риос получи директен червен картон. Въпреки това Игор Стасевич (90-дузпа) оформи крайното 2:2. Това обаче не бе достатъчно за домакините, които отпаднаха от надпреварата.

Жребият за груповата фаза на Лига Европа е утре от 14:00 часа българско време в централата на УЕФА в Нион.