Баскетболните ни национали, родени 2001 година, записаха загуба в първия си мач от приятелски турнир в Гърция. Нашите мериха сили с първия отбор на домакините и отстъпиха с 19 точки разлика - 66:85.

Днес от 17:30 часа българите играят с втория състав на елините.

Срещата тръгна равностойно и след първите десет минути игра резултатът бе равен, пише Viasport. Малко преди средата на втората четвърт българите дори дръпнаха с 5 точки, но до почивката гърците отговориха със серия от 21:8 за плюс 8. Малко след паузата домакините направиха още една силна серия, този път от 15:4, след която поведоха с 21 т. и до края поддържаха разликата.

Най-резултатен за нашите бе Михаил Молдов с 26 точки, а 15 добави Томислав Минков.

Съставът на националите: Боян Боянов 3, Кристиян Захариев 0, Михаил Молдов 26, Томислав Минков 15, Александър Стойков 4, Адриян Белишки 0, Ивайло Ляев 0, Стивън Витанов 0, Радостин Димитров 3, Валентин Анакиев 2, Александър Стоименов 4, Емилиян Грудев 9.