Дунав (Русе) и Верея (Стара Загора) направахи предпазливо 0:0 в старта си в елитната група. Двата тима рядко отправяха атаки към противниковите врати. Срещата се игра в Разград, тъй като стадионът в Русе все още не е готов. Очаквано имаше много малко публика единствено в централния сектор.

Това е второ равенство 0:0 в първия кръг между новаци, след като при същия резултат завършиха Локомотив Горна Оряховица и Нефтохимик.

Първата ситуация дойде в 8-ата минута, когато Педро Еуженио пробва да се разпише от пряк свободен удар, но топката мина малко над гредата. В 16-ата минута Еуженио центрира отдясно, а Георги Ангелов засече с глава, но вратарят на Дунав Мартин Луков се намеси добре. Секунди по-късно и Пашченко имаше чудесна възможност, но от изгодна ситуация не успя да уцели топката.

В началните минути на второто полувреме най-добрият на терена Педро Еуженио затрудни максимално Мартин Луков, но вратарят отново се прояви блестящо. В 59-ата минута резервата Момчил Цветанов проби и подаде към Амаду Сукуна, който стреля много добре, но 23-годишният юноша на Левски и Славия отново се намеси фантастично.

В 63-ата минута младежкият национал Юлиян Ненов проби отдясно и центрира по земя, но отново нямаше човек, който да засече топката във вратата на Верея. Три минути по-късно Еуженио шутира от дистанция, но Луков се справи и с тази ситуация.

В 77-ата минута Дарко Стоянов засече с глава центриране от фаул на Ненов, но топката мина над гредата. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка между Дунав и Верея.

ДУНАВ (РУСЕ) - ВЕРЕЯ (СТАРА ЗАГОРА) 0:0

ДУНАВ: 1. Мартин Луков, 22. Михаил Милчев, 15. Дарко Стоянов, 66. Искандар Джалилов, 70. Антон Огнянов, 11. Диян Димов, 8. Ивайло Раденцов (61 smqna.jpg Читаков,)  77. Бранимир Костадинов (smqna.jpg71 Васил Шопов) , 17. Спас Георгиев (smqna.jpg45 Николай Колев), 94. Юлиян Ненов, 9. Мирослав Будинов
РЕЗЕРВИ: 86. Станислав Антонов, 3. Марио Петков, 25. Ангел Здравчев, 5. Тейнур Марем, 7. Никола Колев, 10. Васил Шопов, 12. Светослав Читаков
Ст. треньор: Веселин Великов

ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Илиев, 5. Илия Мунин, 15. Костадин Слаев, 3. Владимир Зафиров, 25. Георги Ангелов, 10. Елиаш, 77. Педро Еуженио, 8. Александър Пашченко jalt.jpg , 9. Амаду Сукуна (smqna.jpg86 Якимов) , 32. Васил Калоянов
РЕЗЕРВИ: 99. Кристофър Мафумби, 27. Светослав Диков, 39. Методи Костов, 71. Иван Винков, 7. Момчил Цветанов, 11. Александър Якимов
Ст. треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Юлиян Ненов (37), Мирослав Будинов (39) jalt.jpg , Александър Пашченко (45) jalt.jpg , Ивайло Раденцов (45) jalt.jpg