ЦСКА победи с 2:0 Славия в мач от 1 кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят се игра на стадион "Българска армия" пред около 7-8 хиляди фенове. За разлика от представянето срещу Удинезе този път сектор "В" бе пълен почти наполовина, доста привърженици имаше и в сектор "Г". И двата гола за успеха отбеляза Диого Виана (57, 78). Това бе дебют за Христо Янев в елита, след като през миналия сезон изведе ЦСКА до триумф в турнира за Купата на България. Във 2 кръг "червените" гостуват на Верея (Стара Загора) на 6 август (събота) от 19:00 часа.

Христо Янев заложи на Георги Китанов на вратата. В защита отдясно започна Стойчо Атанасов, в центъра Божидар Чорбаджийски и Рафа Перес, а отляво Антон Недялков. В средата на терена бе Кристиян Малинов, който смени контузения Йордан Йорданов. Пред него действаха Борис Галчев и Арсенио Нунеш. По двете крила започнаха отдясно Диого Виана и отляво Кирил Десподов, който смени часове преди двубоя Станислав Маламов. На върха на атаката действаше Преслав Йорданов. Треньорът на Славия Александър Тарханов заложи на доста изненадващ и любопитен състав, в който личаха имената на много младоци.

Първото полувреме бе на доста високи обороти с атаки и към двете врати. Домакините от ЦСКА изцяло владееха инициативата и пропуснаха няколко положения. Още в 9-ата минута Марио Кирев извади топката под гредата след удар с глава на Кирил Десподов. В 20-ата минута игралият през миналия сезон в ЦСКА, а сега вече в Славия - Александър Бранеков, спря в последния момент Преслав Йорданов в наказателното поле. В 21-ата минута "белите" имаха претенции за дузпа за съприкосновение между Рафа Перес и Ивайло Димитров, но реферът Никола Попов не посочи бялата точка.

В 27-ата минута Галчев стреля с глава, но Марио Кирев изби. В 31-ата минута този път Преслав Йорданов с глава отправи удар, но покрай вратата. През цялото първо полувреме десният фланг на ЦСКА бе изключително активен, като Диого Виана центрираше неспирно и следваха опасни удари на Преслав Йорданов, Кирил Десподов или Галчев. Защитникът Рафа Перес също се намеси два-три пъти много точно при контраатаките на Славия.

В 48-ата минута Борислав Балджийски можеше да открие резултата, но останал сам срещу Китанов стреля в тялото му. В 57-ата минута ЦСКА откри резултата с първия си гол за сезона след едногодишния престой във "В" група. Атаката отново протече по десния фланг. Диого Виана бе изведен от Арсенио, влезе отдясно в наказателното поле и прати топката във вратата на Марио Кирев. Последва пропуск на Балджийски. Христо Янев направи първата си смяна в 63-ата минута, когато на мястото на Кирил Десподов влезе Самир Аясс. На крилото заигра Арсенио Нунеш, а Аясс влезе в центъра до Борис Галчев. В 71-ата минута Преслав Йорданов се отчете с пореден пропуск, този път доста сериозен - не успя да уцели опразнената врата пред себе си.

В 78-ата минута Диого Виана направи резултата 2:0. Португалецът сам излъга двама бранители в бяло и прати топката във вратата. Последваха две смени за ЦСКА в последните минути, а в добавеното време влезлият като смяна Густаво Кулма се отчете с греда.

Двубоят по минути ТУК

ЦСКА - Славия 2:0
1:0 Диого Виана (57), 2:0 Диого Виана (78)

Резултат с изображение за цска софия ЦСКА: 12.Георги Китанов, 2.Стойчо Атанасов jalt.jpg, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Рафа Перез, 3.Антон Недялков, 15.Кристиян Малинов jalt.jpg, 8.Борис Галчев, 10.Арсенио Нунеш (88  smqna.jpg 22.Никола Колев), 7.Диого Виана (81  smqna.jpg 26.Густаво Кулма), 19.Кирил Десподов (63  smqna.jpg 14.Самир Аясс), 9.Преслав Йорданов jalt.jpg
Резерви: 1.Анатоли Господинов, 24.Лазар Марин, 28.Пламен Гълъбов, 14.Самир Аясс, 22.Никола Колев, 6.Красимир Станоев, 26.Густаво Кулма
Треньор: Христо Янев

СЛАВИЯ: 12.Марио Кирев, 2.Димитър Буров, 6.Александър Бранеков jalt.jpg, 15.Петко Христов, 11.Георги Пашов, 27.Емил Мартинов, 7.Борислав Балджийски (76  smqna.jpg 15.Калоян Кръстев), 14.Ивайло Димитров, 8.Божидар Васев, 35.Георги Йомов jalt.jpg, 9.Сердер Сердеров
Резерви: 32.Антониос Стергиакис, 4.Никита Сергеев, 5.Александру Джурджу, 10.Янис Карабельов, 23.Емил Стоев, 21.Мартин Станкев, 15.Калоян Кръстев
Треньор: Александър Тарханов

Стадион: Българска армия
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Кристиян Малинов, Стойчо Атанасов, Преслав Йорданов (ЦСКА); Георги Йомов, Александър Бранеков (Славия)