Манчестър Сити победи Борусия (Дортмунд) с 6:5 след изпълнение на дузпи в двубояй от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс къп.

В редовното време двубоят завърши при 1:1, след като Агуеро изведе "гражданите" в 79-ата минута, а 17-годишният Пулишич изравни в продължението на срещата. През втората част двамата треньори извършиха съответно 9 смени за Борусия и 11 за Сити.

Дузпите започнаха с по един пропуск за двата тима, но след това последва поредица от безгрешни изпълнения и пропуски на Рахим Стърлинг и Ларсен Решителната дузпа пропусна Микел Мерино, с което фиксира крайното 6:5 в полза на Сити.

Успехът е първи за новия мениджър Хосеп Гуардиола, който загуби дебюта си за тима с 0:1 от бившия си отбор Байерн (Мюнхен).