Казахстанският Астана, воден от Станимир Стоилов, изпусна победата срещу шотландския гранд Селтик в псоледните минути. Срещата, която е първа от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, завърши при резултат 1:1.

Срещата бе равностойна, но домакините могат да съжаляват за пропусната победа. Играчите на Станимир Стоилов излязоха напред в резултата в 19-ата минута с гол на Логвиненко. Той изпревари вратаря на Селтик при центриране от корнер и заби топката в мрежата.
Астана създаде редица опасни положения и отпряви няколко опасни удара във вратата, но нов гол не падна.

За сметка на това при единствения си точен удар Селтик изравни. 12 минути преди края на срещата Робърт открадна топката от защитата на аутлинията и пусна към Лейт Грифитс, който с техничен удар от 12-13 метра изравни.

Реваншът между двата тима е на 3 август от 21:45 часа в Глазгоу.