Лудогорец и Цървена звезда завършиха при 2:2 в Разград в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Първото полувреме започна с натиск на Лудогорец, а разградчани тотално смазаха съперника, позволявайки му да осъществи едва две по-сериозни атаки към вратата на Владислав Стоянов.

Натискът на разградчани даде резултат и Джонатан Кафу откри резултата в 43-ата минута, поемайки топката на около 40 метра от вратата на Цървена звезда, залъга трима бранители, а след това и вратаря на гостите, за да прати топката в мрежата му.

Минути след подновяването на играта на "Лудогорец Арена" Александър Катай успя да изравни резултата, след като пое топката по десния фланг, преодоля двама защитници и я насочи към далечния ъгъл на вратата на Лудогорец за 1:1.

Попадението успокои гостите, които постепенно овладяха центъра на терена. Звезда направи пълен обрат в 67-ата минута след удар от дистанция на Гелор Канга, който изненада излезлия напред Владислав Стоянов за 2:1 в полза на шампиона на Сърбия.

Лудогорец успя да отвърне на удара четвърт час преди края, когато Козмин Моци изпълни бързо фаул и изведе Клаудиу Кешеру, който от малък ъгъл изравни за 2:2.

Минути преди края нервите взеха връх и на терена за малко не се стигна до бой, след като Джо Руиз изрита Светослав Дяков при борба за топката, гостите поххванаха контра атака, а след последвалото нарушение срещу Александтр Катай, Козмин Моци му поиска сметка.

До края на двубоя на "Лудогорец Арена" имаше натиск на домакините, но той не доведе до ново попадение. Реваншът е на 2 август в Белград.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2
1:0 Джонатан Кафу (43'), 1:1 Александър Катай (48'), 1:2 Гелор Канга (66'), 2:2 Клаудиу Кешеру (76')

Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев, 32. Игор Пластун, 27. Козмин Моци jalt.jpg, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша (smqna.jpg11.Жуниор Кишада), 18. Светослав Дяков, 84. Марселиньо jalt.jpg, 92. Джоди Лукоки (smqna.jpg28.Клаудиу Кешеру topka.jpg), 22. Джонатан Кафу topka.jpg, 88. Вандерсон
Резерви: 26.Милан Борян, 5.Хосе Луис Паломино, 12.Абел Анисе, 30.Андрей Препелица, 4.Сисиньо

Цървена звезда: 1. Дамир Калиман, 19. Милош Цветкович, 97. Тома Фибел, 88. Луис Ибанес jalt.jpg, 10. Александър Катай topka.jpg (smqna.jpg81.Предраг Сикимич), 20. Мичал Доналд jalt.jpg, 77. Зоран Рендулич, 8. Гелор Канга topka.jpg jalt.jpg, 11. Пабло Муче (smqna.jpg7.Джон Руис), 4. Дамиен льо Талек, 55. Славолюб Сърнич
Резерви: 27.Неманя Супич, 3.Александър Лукович, 2.Марко Петкович, 73.Михайло Ристич, 70.Уго Виейра

Стадион: "Лудогорец Арена" (Разград)
Главен съдия: Мартин Стрьомбергсон (Швеция)