Волейболният ни национален отбор записа седма поредна загуба в тазгодишното издание на Световната лига. Воденият от селекционера Пламен Константинов тим отстъпи на домакините от САЩ с 1:3 (25:23, 21:25, 25:27, 21:25). Срещата се игра пред над 7000 зрители в зала "Конвеншън Сентър Арена" в Далас.

САЩ тръгна по-добре в срещата, но благодарение на добрите атаки на Цветан Соколов и Николай Пенчев България успя да спечели първия гейм с 25:23. Вторият вървеше точка за точка до 14:14, след което американците записаха три поредни и излязоха с едни гърди напред. Селекцията на Константинов стигна до ново равенство, но в края на гейма силна игра на резервата Уилям Приди позволи на САЩ отново да поведе и да спечели гейма с 25:21.

Третата част започна отлично за България и волейболистите ни дръпнаха с 8:3 до първото техническо прекъсване. Постепенно американците стопиха изоставането си и достигнаха до равенство - 17:17. Геймът продължи точка за точка до 25:25. В крайна сметка САЩ измъкна гейма с 27:25 след грешка от сервис на Йосифов и технично пускане на разпределителя Мика Кристенсън и поведоха с 2:1 гейма.

България поведе и в четвъртата част с 8:3 при първото техническо прекъсване, а след него резултатът набъбна до 10:3. Американците повториха сценария от третия гейм и стигнаха до равенство при 15:15. Двата тима продължиха равностойно до 18:18, след което домакините дръпнаха с 21:18 след успешни атаки на Приди и Андерсън и аут на Розалин Пенчев. В крайна сметка САЩ затвори мача след 25:21 в гейма.

Цветан Соколов бе най-резултатен за България с 24 точки, а Розалин Пенчев добави 14. За САЩ Тейлър Сандър и Матю Андерсън реализираха 16 и 15 точки за победата.

България е на предпоследното 11-о място във временното класиране без спечелена точка до момента. след нас е само Австралия, която има по-лоши показатели.