Франция победи Ейре с 2:1 и се класира на 1/4-финалите на Евро 2016, където ще срещне победителя от двубоя Англия - Исландия (понеделник, 22:00 часа).

Роби Брейди изведе ирландците напред във втората минута с гол от дузпа за фаул на Пол Погба срещу Шейн Лонг за най-бързата дузпа в историята на европейските първенства. До края на първата част "петлите" натиснаха съперника, но така й не стигнаха до изравнително попадение.

Антоан Гризман се превърна в герой за Франция между 58-ата и 61-ата минута, когато обърна резултата с два гола. Нападателят се разписа с глава след центриране на Саня и след бърза контраатака и свалена висока топка от Оливие Жиру. Франция се доближи още по-близо до победата в 66-ата минута, когато ирландците останаха с човек по-малко за нарушение на Шейн Дъфи срещу Антоан Гризман малко пред наказателното поле.

Пиер Андре Жиняк пропусна да вкара за 3:1 в 77-ата минута, когато удари гредата на вратата на Ейре. Нападателят на УАНЛ Тигрес пропусна още две чисти положения около 85-ата минута, с което пропусна да направи успеха на "петлите" още по-убедителен. В продължението на мача и Антоан Гризман пропусна да се разпише при една от многото контраатаки пред вратата на Ейре в края.

ФРАНЦИЯ - ЕЙРЕ 2:1
0:1 Роби Брейди (2' дузпа), 1:1 Антоан Гризман (58') 2:1 Антоан Гризман (61')

ФРАНЦИЯ: 1.Юго Лорис, 3.Патрис Евра, 21.Лоран Кошчелни, 4.Адил Рамиjalt.jpg, 19.Бакари Саня, 14.Блейс Матуиди, 5.Н'Голо Кантеjalt.jpg (smqna.jpg20. Кингсли Коман, smqna.jpg18.Муса Сисоко), 8.Димитри Пайе, 15.Пол Погба, 7.Антоан Гризман, 9.Оливие Жиру (smqna.jpg10.Андре-Пиер Жиняк)
Резерви: 16.Стив Манданда, 23.Беноа Костил, 17.Лука Дин, 13.Елиаким Мангала, 22.Самюел Умтити, 2.Кристоф Жале, 6.Йоан Кабай, 12.Морган Шнайдерлин, 11.Антони Марсиал,

ЕЙРЕ: 23.Дарън Рандълф, 17.Стивън Уорд, 12.Шейн ДъфиЧервен картон, 5.Ричард Кио, 2.Шеймъс Коулман jalt.jpg, 8.Джеймс Маккарти (smqna.jpg20.Уес Хулахан), 13.Джеф Хендрикjalt.jpg, 19.Роби Брейди , 11.Джеймс Маклейн (smqna.jpg4.Джон О'Шей), 9.Шейн Лонгjalt.jpg, 21.Дарил Мърфи (smqna.jpg14.Джонатан Уолтърс)
Резерви: 16.Шей Гивън, 1.Киърън Уестууд, 3.Киърън Кларк,15.Сайръс Кристи, 18.Дейвид Мейлър, 6.Глен Уилън, 22.Стивън Куин,  7.Ейдън Макгийди, 10.Роби Кийн