Берое обърна Левски и нанесе втора загуба на Люпко (ВИДЕО)

„Сините” завършиха сезона с две поредни поражения

Lap.bg
1 от 1

Берое победи Левски с 2:1 в двубой от последния кръг на „А” група. Срещата в Стара Загора бе без значение и за двата отбора, но не предложи отворен и качествен футбол. Георги Костадинов се разписа за „сините”, а Елиаш и Иво Иванов бяха точни за Берое. Това бе втора загуба за Люпко Петрович откакто се завърна начело на столичани.

В крайното класиране за сезона Левски завършва на второ място с 56 точки, а Берое на трето с 53.

Левски откри резултата в 29-ата минута, когато Георги Костадинов бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава откри. Халфът дойде на „Герена” именно от Берое и показа уважение, като не се зарадва при гола си.

Втората част започна вихрено за Берое. Тимът от Стара Загора успя да забие два гола в рамките на 4 минути и да обърне развоя. И двата гола паднаха след удари с глава на Елиаш и Иво Иванов, които бяха оставени непокрити съответно от Лукин и Адениджи.

Елиаш пък показа, че е изиграл последните си минути в Берое, като след гола не се зарадва, а клекна и целуна тревата на стадиона.

Загубата удължи черната серия на Левски като гост на Берое. „Сините” нямат победа в Стара Загора от 16 септември 2012 година.

Берое - Левски 2:1
0:1 Георги Костадинов (29), 1:1 Елиаш (64), 2:1 Иво Иванов (68)

Срещата по минути:
29- ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Георги Костадинов бе изпуснат от защитата на Берое и с след центриране от корнер с глава вкара топката в мрежата!
34- Георги Андонов нанесе удар с глава, а от Берое имат претенции за игра с ръка на Сърджан Лукин в наказателното поле. Главният рефер обаче посочи играта да продължи
45- Край на първото полувреме
_____________________________________________________________
46- Начало на второто полувреме
64- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Топката бе центрирана към вратата на Левски, където Лукин остави непокрит Елиаш и бразилецът с глава вкара за 1:1
68-
ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Иво Иванов бележи с глава след центриране от корнер и обръща резултата в полза на Берое - 2:1!
90- Опасен удар с глава на Венци Христов, който обаче е избит от Пиргов. Добавката отново попадна в тялото на стража на Берое.
90+4- Край на мача и на сезона за двата тима!

БEРОЕ: 23.Илко Пиргов, 13.Емин Ахмедjalt.jpg (46- smqna.jpg17.Педро Маркес), 6.Иво Иванов (к) , 24.Венцислав Василев, 28.Веселин Пенев, 70.Том, 27.Игор Джоман, 7.Георги Андонов (85- smqna.jpg 19.Ивелин Илиев), 14.Георги Божилов (46- smqna.jpg 9.Станислав Костов), 21.Елиаш , 10.Исмаил Иса
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 15.Георги Динков, 16.Ивайло Ангелов, 17.Педро Маркес, 19.Ивелин Илиев, 9.Станислав Костов
Tреньор: Пламен Липенски