Шампионът Марибор записа златен дубъл в Словения, след като спечели и Купата на страната. Тимът триумфира на финала над Целие с 9:8 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време, 2:2 след продължения, 7:6 при дузпите).

Бившият нападател на Литекс Миливое Новакович също бе част от успеха на Марибор. 37-годишният ветеран влезе като резерва и вкара една от дузпите.

В редовното време двата отбора не излъчиха победител, като Мариуан Каба вкара за Марибор в 6-а минута, а Матей Подлогар изравни в 18-а.

В продълженията съперниците си размениха по още един гол след попадение на Даре Вършич за Марибор и втори гол на Подлогар за Целие.

При дузпите Соуза и Понгаршек изпуснаха за Целие, докато за Марибор един пропуск направи Филипович.