Двойката на Марица (Пловдив) Теодора Симеонова и Дани Найденова ще се изправи срещу друга българска двойка и във втория състезателен ден на женския турнир от Балканската верига по плажен волейбол, който започна вчера в Румъния.

Този път от другата страна на мрежата ще бъде другият тим на Марица – Диана Малинова и Русена Сланчева. Пловдивският сблъсък в Сату Маре е от 13:00 часа, като победителят ще си гарантира класиране сред първите осем, а загубилият ще приключи участието си на девето място.

В първия ден и трите български женски двойки записаха по един успех и едно поражение, като победата на Симеонова и Найденова беше служебна поради непълната основна схема.

В първия си мач Теди и Дани загубиха от Ася Динова и Олга Кръстева с 0:2 (18:21, 13:21) след 34 минути игра и преминаха директно към втория кръг от потока на плейаутите, в който днес ще срещнат Малинова и Сланчева.

Диди и Русена пък започнаха състезанието с чиста победа над сръбкините Тияна Баcич и Ирена Дробняк с 2:0 (21:19, 21:17), която извоюваха след 36 минути игра.  След това обаче отстъпиха пред турския тандем Мерве Незир и Есра Четин с 0:2 (9:21, 20:22) за 37 минути.

Динова и Кръстева също загубиха втория си мач.  Те бяха победени от водачките в схемата Василики Арванити и Панайота Карагуни от Гърция с 0:2 (11:21, 15:21) за 32 минути и днес от 11:30 часа ще се изправят срещу Басич и Дробняк в директна плейаутна битка за оцеляване и влизане в осмицата.

При мъжете българската двойка Валентин Братоев и Георги Братоев изкова две победи с тайбрек и се класира за третия, четвъртфинален кръг в основния поток.  Близнаците първо надвиха гръцкия тандем Димитриос Ниопас и Теодорос Пападимитриу с 2:1 (17:21, 21:19, 15:13) след 50 минути игра, а след това се справиха и с молдовците Денис Горя & Вано с 2:1 (19:21, 21:19, 16:14) след 51 минути игра.  Днес от 13:45 часа Братоев и Братоев се изправят срещу силната сръбска двойка Стефан Баста и Лазар Коларич.