Навършващият 100 години днес Берое загуби с 0:1 от Черно море във Варна в мач от 32-ия кръг на "А" група. Именникът Георги Илиев развали рождения ден на гостите с гол в 21-ата минута, което се оказа достатъчно на "моряците" да спечелят трите точки.

Двубоят се игра при много тежки условия на наводнения терен на стадион "Тича". Впечатление направи колебливото съдийство на Стефан Павлов, който в някои ситуации ощети гостите. От Берое бурно протестираха за две дузпи след падания на Спас Делев в наказателното поле на "моряците" - първо за фаул на Георги Китанов и за поваляне на Мамуту Кулибали срещу нападателя. И при двете ситуации Павлов оставаше безмълвен, с което вбесяваше гостите от Стара Загора.

Заради наводнения терен двата отбора заложиха на единоборствата, а локвите не позволяваха демонстриране на футболни умения. Топката трудно се придвижваше, спирана от водата, което пречеше и на играчите да си я подават както им се иска.

В 10-ата минута Станислав Костов имаше шанс да даде преднина на Берое, но не успя, а секунди след това Спас Делев падна за дузпа след влизане на Китанов в краката му.

В 21-ата Черно море поведе чрез капитана си Георги Илиев. Опитният футболист беше изпуснат от Венцислав Василев, след като преди това Георги Божилов сгреши с изнасянето на топката, и отблизо вкара за 1:0.

В 31-ата минута "моряците" можеша да увеличат преднината си, но Владислав Романов пропусна. До почивката нямаше нищо запомнящо се, а през втората част головите положения бяха много малко. В 53-ата минута Делев отново падна за дузпа след съприкосновение с Кулибали, но и при тази ситуация Стефан Павлов подмина искането на гостите.

В опит да се стигне поне до изравнително попадение треньорът на Берое Пламен Липенски рискува, залагайки на офанзивни играчи за сметка на дефанзивни, но и това не доведе до промяна на резултата.

В класирането Черно море скочи на петото място с 35 точки, изпреварвайки Локомотив (Пловдив), който има 34, а утре му предстои домакинство на Лудогорец (от 20:00 часа). Берое остава с 44 точки на третото място, с 4 пред Славия.

Kласиране, програма, голмайстори и всичко за "А" група - ТУК !!!

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:0
1:0 Георги Илиев (21)

Срещата по минути:
10 - Исмаил Иса подава към Станислав Костов, който не успя да засече топката в опразнената врата на Черно море.
11 - Спас Делев пада за дузпа, след като Китанов скочи в краката му. Съдията Стефан Павлов е безмълвен.
21 - ГОООЛ! 1:0 за Черно море! Георги Илиев бележи. Матиа Курьор центрира в малкото наказателно поле на Берое, Макенджиев успя да боксира, след което топката попадна в Георги Божилов, който сгреши, Георги Илиев беше изпуснат от Венцислав Василев и от непосредствена близост вкара.
31 - ОПАСНО! Владислав Романов беше изпуснат в наказателното поле на госитте, засече топката от движение, но право в тялото на Макенджиев.
43 - Емин Ахмед центрира към Георги Божилов, който засича топката с глава, Китанов успява да улови.
45 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Жълти картони за Том и Спас Делев за невъздържана реакция след съдийско решение, според което Мамуту Кулибали е бил задържан от Делев на дъгата на наказателното поле на домакините.
59 - Станислав Костов изведе Иса, който навлезе в наказателното поле и стреля отблизо, но рикошет в тяло на бранител на домакините помага на Китанов да улови топката.
72 - Далечен удар на Том не затруднява Китанов.
82 - Спас Делев центрира от ъглов удар в малкото наказателно поле, където току-що влезлият в игра Георги Андонов успява да засече с глава, но праща топката над вратата.