Берое и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 31 кръг на "А" група. Старозагорци водеха до 89-ата минута след гол на Георги Божилов още в 21-ата минута. Борислав Балджийски обаче изравни минута преди края и противниците спечелиха по една точка. Така след равенството Берое остава на трето място с 44 точки, на седем от втория Левски, а Славия е на четвърта позиция с 40 точки. "Белите" прекъснаха серия от три поредни загуби.

Поради различни причини – наказания и контузии, треньорът на домакините Пламен Липенски не успя да използва петима футболисти - Иво иванов, Веселин Пенев, Неманя Милисавлевич, Игор Джоман и Спас Делев.

Мачът започна с претенции за дузпа за Берое в 20-ата минута. Божилов стреля силно към вратата на Георги Петков, Стефан Велков спря топката с ръка. Съдията Ивайло Стоянов бе категоричен, че няма наказателен удар. В 21-ата минута Берое поведе в резултата. След атака по лявото крило, Том изведе чудесно Станислав Костов в наказателното поле, а нападателят отлично видя абсолютно непокрития на границата на наказателното поле Георги Божилов. Халфът на „зелените“ получи топката и с премерен удар в левия ъгъл на вратата вкара за 1:0.

Най-добрата ситуация за Славия през първата част дойде минута преди края й. След грешка в отбраната на домакините, Ивайло Димитров открадна топката и излезе очи в очи с Макенджиев, стреля, но вратарят на домакините изби. При добавката на Борислав Балджийски стражът на Берое отново излезе победител и запази вратата си суха.

На почивката старши треньора на Славия Александър Тарханов направи две промени в състава си, като в игра се появиха Диего Фераресо и Калоян Кръстев. Този ход на руснака обаче не промени особено ситуацията за гостите. Още в 48-ата минута Берое имаше отлична възможност да увеличи преднината си, но този път Исмаил Иса пропусна да се разпише с глава след подаване на Георги Божилов.

Едва минута преди края Борислав Балджийски изравни за крайното 1:1. Абуд Омар намери полузащитника на границата на вратарското поле, откъдето прати топката във вратата.

Двубоят по минути с БЛИЦ
21 -  ГООЛ за Берое, голмайстор Георги Божилов. Нападателят отбеляза след хубава атака. Том увлече зад себе си трима играчи на съперника, след това намери Станислав Костов. Той веднага продължи към Божилов, който реализира