Българската боксьорка Станимира Петрова загуби финала срещу олимпийската шампионка Никола Адамс в категория до 51 килограма на олимпийския квалификационен турнир в Самсун (Турция).

Срещата на практика бе без значение, тъй като с класирането си за финала двете състезателки си бяха осигурили квоти за участие на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро през август тази година.

Станимира Петрова, световна шампионка през 2014 година в категория до 54 килограма, отстъпи по точки на олимпийската шампионка от Лондон 2012. След последния четвърти рунд двама от съдиите отсъдиха в полза на британката 40:36, 39:37 точки, а третият арбитър присъди - 38:38 точки.

В мач-бараж в категория до 60 килограма Светлана Каменова загуби по точки с 0:3 съдийски гласа от ирландката Кейти Тейлър. Каменова не успя да спечели правото да се боксира на летните олимпийски игри в Рио де Жанейро.