Състезателката ни по бокс в категория до 60 килограма Светлана Каменова загуби по точки от италианката Ирма Теста в полуфинален мач на олимпийския квалификационен турнир за Игрите в Рио де Жанейро. Така Каменова не успя да спечели виза за Рио 2016, тъй като само финалистите в категориите получават право да се боксират на летните Олимпийски игри.

Мачът между българката и италианката бе изключително оспорван, но в крайна сметка за победител по точки беше обявена Теста.

По-рано през деня Станимира Петрова се класира за финала в категория до 51 кг, с което си осигури участие на Олимпийските игри в Рио де Жанейро през август.

Във вечерния сеанс на турнира европейският шампион в категория до 52 кг Даниел Асенов излиза срещу Мохамед Али от Великобритания в двубой, който ще гарантира на победителя квота за Игрите това лято.

Дори да загуби обаче, Тайсъна от Кукорево ще има още един шанс, тъй като в мъжкия турнир квота получават първите трима в съответната категория.