Рафаел Надал се класира за полуфиналите на тенис турнира в Монте Карло след убедителен успех над Стан Вавринка с 6:1, 6:4.

Поставеният под номер 5 испанец демонстрира страхотна игра и не остави съмнение в превъзходството си над четвъртия в схемата швейцарец.

В първия сет Рафа проби за 3-1, а след това дублира аванса си за 5-1, за да го спечели в крайна сметка с 6:1. Втората част беше значително по-оспорвана. Надал проби за 3:2, но още в следващият гейм загуби сервис-гейма за 3:3. При 4:4 испанецът осъществи втори пробив, а впоследствие спечели и 10-ия гейм, с който взе мача.

В спор за място на финала Надал ще играе срещу британеца Анди Мъри. До момента двамата са играли 22 пъти помежду си, като испанецът има 16 победи срещу 6 за Мъри.