Берое постигна втора поредна победа в Елитната юношеска група до 17 години. Днес момчетата на Атанас Димитров надделяха с 2:0 при домакинството си на Черноморец (Бургас) в мач от 27 кръг.

Беройци бяха по-добри през целия мач и напълно заслужено се поздравиха с успеха. Първото попадение падна в 28-ата минута, когато Данчо Свиленски центрира прекрасно и Денислав Станчев реализира от границата на малкото наказателно поле – 1:0. Домакините имаха още няколко шанса през първата част, но не успяха да намерят целта.

Второто полувреме нещата не бяха по-различни. Още в 47-ата минута Берое удвои преднината си. Станчев пусна хубав пас към Николай Дросев, който не сгреши от близка дистанция – 2:0.

По този начин Берое до 17 г. вече има актив от 31 точки и заема осмото място. В следващия кръг отборът гостува на Пирин в (Благоевград). Двубоят е насрочен за 16 април от 16 часа.

Черноморец (Бургас) е на 15-ото място с 19 точки.