Фиорентина успя да обърне Интер и спечели с 2:1 у дома в мач от 25-ия кръг на Серия А. Флорентинците изоставаха в резултата, но съумяха да достигнат до обрат в мач, в който бяха изгонени трима играчи.

"Нерадзурите" откриха чрез Марсело Брозович в 26-ата минута.

Борха Валеро възстанови равенството в 60-ата минута. Най-ниският на терена успя да се измъкне от защитата на противника и с глава изравни.

Гостите останаха с човек по-малко в 82-ата минута, когато Алекс Телес получи втори жълт картон.

Фиорентина пък вкара решителния гол в 91-ата минута, когато Бабакар не остави шанс на Ханданович, който бе успял да отбие два удара към вратата му.

В седемминутното продължение Мауро Зарате от Фиорентина бе изгонен за груб фаул в 95-ата минуа, а в самия край на мача Интер остана с девет души, след като Джофри Конгдобиа също получи директен червен картон.

Фиорентина остана на трета позиция с 49 точки, докато Интер се свлече до петото място с 45.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!