Барселона изнесе поредната си футболна симфония и разби у дома Селта с 6:1 в мач от 24-ия кръг на Примера Дивисион, което бе 30-и пореден мач на каталунците без загуба във всички турнири.

Лионел Меси откри за каталунците след страхотен гол от пряк свободен удар. Селта успя да изравни от дузпа в 39-ата минута, но това бе всичко, което гостите успяха да сътворят.

Уругваецът уби интригата в 75-ата минута, когато след комбинация направи 3:1. Суарес записа хеттрик в 81-ата минута, когато Меси вместо да реализира от дузпа му подаде за 4:1. Ракитич отбеляза нов гол в 85-ата минута, а в последната минута и Неймар се разписа за крайното 6:1.

Барселона остава лидер в Испания с 57 точки и мач по-малко, докато Селта е на осмо място с 57.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!