Тотнъм победи Манчестър Сити с 2:1 като гост и излезе на второ място в класирането след 26-ия кръг на шампионата. "Шпорите" се изравниха по точки с Арсенал, но имат по-добра голова разлика от "артилеристите". Те вече са само на две точки от лидера Лестър, с което усилиха чувствително интригата във Висшата лига, превръщайки се в реален конкурент за титлата.

Хари Кейн изведе Тотнъм напред в резултата в 53-ата минута от дузпа, първа срещу Манчестър Сити през този сезон във Висшата лига. "Гражданите" успяха да изравнят с попадение на 19-годишният Калечи Ихеаначо (74'), появил се като смяна в 66-ата минута. Тотнъм все пак успя да си върне аванса в 83-ата минута след красива комбинация и гол на Ериксен, оказал се последен в мача, въпреки натиска на домакините в последните минути.

Успехът бе седми пореден за Тотнъм във всички турнири, докато Сити губи у дома второ поредно дерби след 1:3 от Лестър преди седмица.

Резултати, програма и класиране в Англия - ТУК !!!