Ювентус победи Наполи с 1:0 в мач от 25 кръг на Серия „А“. Единственото попадение в мача реализира Симоне Дзадза в самия край. Така „бианконерите“ записаха 15-и пореден успех в първенството и изместиха неаполитанците от първото място в класирането, отваряйки си път към титлата.

Домакините имаха предимство през първата част. Четвърт час след началото на мача Хуан Куадрадо стреля от трудна позиция, но не затрудни Хосе Рейна. След това Пол Погба на два пъти пробва късмета си, но и двата пъти не уцели вратата. В края на първото полувреме Клаудио Маркизио опита слаб удар, а след това Погба би покрай гредата.

В самото начало на второто полувреме Лоренцо Инсиние от малък ъгъл не успя да затрудни Буфон. Последва неточен удар на Патрис Евра към вратата на гостите. В 62-ата минута Пауло Дибала от движение би над вратата. Марек Хамшик стреля неточно към вратата на Ювентус десет минути преди края, а след това Гонсало Игуаин отправи слаб удар.

Ювентус стигна до успеха две минути преди края. Симоне Дзадза стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет топката се озова в мрежата на Пепе Рейна.

Така „Старата госпожа“ прекъсна серията на Наполи от осем поредни победи и излезе начело в класирането на Серия „А“ с 57 точки. „Сините“ от Неапол, който сдадоха лидерската позиция вече са втори, на точка зад „бианконерите“.

Резултати, програма и класиране в Италия - ТУК !!!