Българският баскетболист Александър Везенков и съотборниците му от Барселона надвиха у дома аутсайдера Жалгирис с 92:86 и се върнаха на победния път в група F на Евролигата. Везенков игра близо 10 минути и приключи срещата с 2 точки, 2 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Жалгирис спечели първата част с 3 точки разлика, но след това каталунците се разиграха и взеха комфортен аванс. Разликата за домакините на моменти бе дори двуцифрена, но в крайна сметка гостите я намалиха до само 6 точки при финалната сирена.

След успеха си Барселона остава на седмото място в групата с баланс от 3 успеха и 4 поражения. Жалгирис е последен с само с една победа и 6 загуби.

В друга среща от групата ЦСКА (Москва) победи Олимпиакос с 92:85 и излезе на второ място с 5 успеха и 2 поражения. Олимпиакос е шести с 3 победи и 4 загуби.