Баскетболистите на „Левски” 2014 загубиха тежко при визитата си на шампиона в Балканската лига за миналия сезон Сигал (Прищина) с 66:89 в среща от група “D” във втората фаза на надпреварата.

Домакините направиха разлика от 10 точки само за четири минути след началото на срещата, а през втората част на моменти се откъсваха с 19 точки напред в резултата. На почивката „сините” изоставаха с 15 точки – 29:44.

Тимът от косовската столица не изпусна контрола и в следващите две части, като увеличи преднината си на повече от 20 точки и не допусна никакви изненади до самия край.

В крайна сметка Сигал спечели с 23 точки разлика, а най-голям принос за успеха имаше Дардан Бериша с 23 точки и 7 асистенции. Джейсън Уошбърн пък записа „дабъл-дабъл” – 15 точки и 10 борби.

Най-резултатен за „Левски” 2014 беше Станислав Славейков, записал 26 точки. Йордан Минчев се отчете с 11 точки, а Крум Дойчинов завърши срещата с 10 точки и 10 борби.

Сигал има 2 победи от 2 срещи в групата от втората фаза на Балканската лига, а „Левски” 2014 е с един успех и едно поражение в актива си. В следващия кръг „сините” гостуват на Кожув, а Сигал приема сънародниците си от КБ Пея.