ПСЖ спечели с 2:1 гостуването си на Олимпик (Марсилия) в дербито на 25-ия кръг на френската Лига 1, нанасяйки им първа загуба в последните 11 мача.

Срещата започна по прекрасен начин за парижани, които поведоха в резултата още във 2-ата минута. Златан Ибрахимович засече центриране на Максуел и не остави шансове на Манданда.

Постепенно домакините се активизираха и в 26-ата минута Кабея изравни с хубав изстрел от 25 метра.

През втората част двата отбора предложиха двуостър двубой. Атаките към двете врати бяха непрестанни, но гол така и не падаше. Така се стигна до 71-ата минута, когато Ибрахимович намери в противниковото наказателно поле Ди Мария, който с хубав удар по земя вкара победния гол за своя тим.

ПСЖ е убедителен лидер във временното класиране с актив от 69 точки и продължава да няма загуба в местния шампионат. Олимпик е 10-ти с 34 пункта.